Rodinný pes si chvostne strčí do chvosta. deti vypnúť Xbox a skočiť s radosťou. Potom manželka príde k tomu slznému, šťastnému objaveniu: vojak, ktorý sa vracia z domu, je triumfálny, malebný zážitok – ten, ktorý je takmer magický. Alebo aspoň by malo byť.

Keď sa jeden národný gardista vrátil do svojho domova po nebezpečnej stinnej hurikánovej úľave, pravdepodobne očakával túto krásnu čarovnú chvíľu: šťastného psa, vznešeného syna a slznú priateľku. Namiesto toho však všimol, že niektoré veci o jeho dome nie sú úplne správne …

Armádny lekár Luis Ocampo žil v Charlotte v Severnej Karolíne so svojou priateľkou Kaileym Finchom a ich synom Lucianom. Luis slúžil v Národnej garde v Severnej Karolíne a v septembri 2018 ho povolali do konania.

Hurikán Florence, búrka kategórie 1, zasiahla pobrežie silnými vetrom a prívalovými dažďami, zaplavila mestá a zničila domy. Strážca nasadil Luisa na riečne mesto New Bern, ktoré búrka zasiahla obzvlášť tvrdo.

Zatiaľ čo Luis a jeho miestni vojaci prechádzali po následkoch búrky, pomáhali každému, kto potreboval vodu, jedlo alebo čo ste mali, 20-ročný Kailey a Lucian smerovali na miesto, ktoré by sa cítili bezpečnejšie bez Luisa.

Národná stráž

Konkrétne ju vzala čoskoro do domu Luisových rodičov, aby už niekoľko dní nebola sama. Ona opustila rodinného psa doma, kde sa pravidelne prehliadala. Niekoľko dní rodina žila takto – ďaleko od domova a od seba.

Kailey Finch / Facebook

21. septembra sa Luis vrátil domov zo svojho krátkeho pobytu v New Bernu. Po tom, čo pomohli ľuďom zobrať život späť, očakával aspoň pár hodín pre seba. Ale akonáhle doma, nemal prijať privítanie hrdinu.

Luis Ocampo / Facebook

Keď bol Kailey stále v dome svojich rodičov, Luis prišiel domov iba preto, aby ho pozdravil zvedavý pohľad: pes, ktorý bol sám doma, bežal na prednom dvore.

flickr

Ešte zaujímavejšie bolo, že zadná brána zostala otvorená. Buď sa pes učil nový trik a otvoril dvere sám, alebo niekto, kto by nemal otvárať zadné dvere. Gulp .

Najznámejšie však bolo, že okno v spálni jeho syna bolo opreté otvorené: niekto zatvoril zámok s blízkou lopatou a plazil sa do domu! Oni neboli stále vo vnútri, keby boli?

Luis Ocampo / Facebook

Luis vošiel do domu cez široko otvorené zadné dvere a rozhliadol sa. Našťastie nebolo v domácnosti nikto. Ale to bolo len jediné pozitívne, čo by vojak mohol odstrániť z toho, čo videl.

Luis Ocampo / Facebook

Vetrelca hádzala oblečenie všade. Kradli notebook a Luis si nechal všetky svoje školské práce; ukradli systém videohier, strelnú zbraň a dokonca i vytiahli jedlo z chladničky! A nezastavili tam.

Kailey Finch / Facebook

Zlodeji vzali krabicu mincí Luisovu babičku zozbieranú z celého sveta – niečo mimoriadne sentimentálne pre 24 rokov. Po preskúmaní škody mohol iba držať tvár v rukách.

Kailey Finch / Facebook

Tak Kailey našla svojho vojaka, keď sa vrátila domov. Keď chcela niečo pomôcť, obrátila sa na Facebook a napísala stav, o ktorom nevedela, že nakoniec zmení svoj život.

Luis Ocampo / Facebook

“Tento vojak, môj vojak,” napísal Kailey, “stratil všetko dôležité … Snažíme sa dostať slovo a uvidíme, či niekto má nejaké informácie o tom, kto to mohol vziať. Zdieľajte a uvidíte, čo môžeme zistiť! “

Luis Ocampo / Facebook

Kamarátka Kaileyovej, Mary Elise Capronová, videl post a cítila ohromujúci pocit smútku pre pár, ktorý milovala draho. Počas mnohých rokov úzko spolupracovala s Luisom a poznala ho ako “úžasného vojaka a človeka.”

Mary Elise Capron / Facebook

Mária chcela pomôcť, a preto založila GoFundMe. “Je mi cťou poznať [Luis],” napísala, “a nemôžem uveriť, že by sa niekomu tak strašnému mohlo stať niekoho, kto sa tak odhodlaný na službu, jeho rodinu a školu.”

Luis Ocampo / Facebook

Mary stanovila cieľ získavania prostriedkov vo výške 5000 USD. To si myslí, že by bolo dosť nahradenie notebooku a strelnej zbrane a opravu rozbitého okna spálne. Nakoniec sa dary zaplaví … a nezastavia sa!

Za 11 dní vyzdvihol GoFundMe tisíce ľudí za pár, ktorí nakoniec požiadali Máriu, aby vyplatila fundraiser! Robili príliš veľa peňazí, tvrdili a “nechcú zneužívať štedrosť ľudí”.

Ale verejnosť skutočne požiadala Máriu, aby opäť otvorila fundraiser po tom, čo ju zavrela na príkaz dvojice: chceli pomôcť tomuto vojakovi zbohatla! To spôsobilo, že Luis bol nepríjemný, a tak s Mariou vypracovali ďalší plán.

Mary Elise Capronová; Kailey Finch

Potešený nadšením verejnosti pomôcť vojakovi v núdzi, Luis, Kailey a Mary presmerovali nové dary na vojenský a pomocný letecký fond, ktorý pomáha miestnym gardistom čeliť ťažkostiam.

North Carolina National Guard / Flickr

Pár dokonca dal niektoré darcovské peniaze – čo bolo takmer 15 000 dolárov! – vojakovi, ktorý žil v hoteli po tom, čo Hurricane Florence priniesol strom do svojho domu. Luis a Kailey premenili katastrofu na pozitívny moment.

“Veľká časť toho, čo chcú darovať, pochádza z toho, že vidí, ako veľkí ľudia boli,” povedal Luis. “A chcel som to vrátiť niekomu inému, ktorý potreboval pomoc.”

Kailey Finch / Facebook